Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ruh ve vicdan huzur bulmadikca , beden mutlu olur mu?

Seheryeli
    Seheryeli
    ADMIN
    ADMIN

mesajlar mesajlar : 20179

Doğum tarihi : 01/04/65

yen Ruh ve vicdan huzur bulmadikca , beden mutlu olur mu?

Mesaj  Seheryeli 08.02.13 13:52

Ruh ve vicdan huzur bulmadikca , beden mutlu olur mu? Cizgil10

Bu gün isimden evime döndügümde haber kanallarini dolasirken rastladigim bir haber , memleket insaninin gelmis oldugu durumun göstergesi oldugu icin isyan etmeme neden oldu.

Haber su idi :
    Sakarya`da bir genc kiz go-kart (yaris arabasi) salonundaki arabalardan birinde sürerken boynunda asili olan sali arabaya dolaniyor ve feci bir sekilde boynu koparak ölüyor.
    (Bu yaris arabasina binme isi buralarda söyle olur:
    Salona girdiginde sana baslik ve beden ölcülerine uygun özel elbise verilir.Kurallar anlatilir ve , iceride yeterince görevli vardir. Sizi dikkatle izlerler. Ve herhangi bir kaza olmasi durumunda acil müdahale icin de görevliler vardir. Salondan ciktiginizda vediginiz üc kurusa kocaman bir keyif yasamis olursunuz.)

Kizim ile birlikte izliyorduk, ürperdik. Inanmasi zor bir olay bu kizim icin. Ben memlekette yetistigim icin insanimizin aymazligini bilirim ama bu kadari da fazla dememek imkansiz.
    Adamin biri bir tür teknolojiyi sehrime getirdim diye yaris arabasi salonu aciyor . Dolayisiyla gecler buna hecesleneceklerdir. Bu tür teknolojileri ortaya cikarip da kullanan gelismis ülkeler, kurallarini da birlikte koyarlar. Bir hizli yaris arabasina , bir gencin sal ve normal elbise ile binmesine ancak ve ancak para kazanmanin disinda hic bir vicdani sorumluluk hissetmeyen bir zihniyet izin verebilir.
    Mademki bu arabaya binecek elbise alamiyor ve olmasi gereken kuarallari uygulayamiyorsun , bu salonu acmayacaksin. Ülkemizde ne tür bir kontrol mekanizmasi mevcut ki böylesi bir girisime izin verip insanlarin canindan olmasina sebep oluyor.

Lanet olsun. Bu ve buna benzer cirkinliklere, düzenbazliklara izin veren vicdanlara lanet olsun.
    Bu para ile nasil huzur bulup mutlu olurlar anlamak mümkün degil. Insan bu kadar mi esiri olur paranin, ve bedensel ihtiyaclarinin. Öncelikle ruhlari ve vicdanlari dogrularla beslemek ve insanlari dogru egitmek gerekir.
    Ruhu ve vicdani huzurlu olmayanlarin bedenlerinin nasil mutlu oldugunu benim anlamam mümkün degil.
    Acili ailesine bas sagligi diliyorum. Bu aymazligin hesabi muhakkak sorulmali.
    Saygilarimla

Seheryeli.

Forum Saati 25.04.24 21:37