Hoş geldin, Misafir
Son Ziyaretiniz:
Mesaj Sayınız:0


Akp Pkk ya Her Yerde Yer Açıyor / 2013-07-22 09:13:50

Paylaş
avatar
Seheryeli
ADMIN
ADMIN

mesajlar mesajlar : 20179

Doğum tarihi : 01/04/65
Kayıt tarihi : 05/12/08

yen Akp Pkk ya Her Yerde Yer Açıyor / 2013-07-22 09:13:50

Mesaj  Seheryeli Bir 22.07.13 0:28AKP PKK'YA HERYERDE YOL AÇIYOR- 2013-07-22 09:13:50

Suriye'de yaşanan gelişmeler Türkiye'nin milli güvenlik sorunun ne derecede önemli, ciddi ve vahim bir boyuta ulaştığını gösteriyor. Suriye'deki Beşar Esad yönetimini "ha bugün gidecek, ha yarın gidiyor" diyerek diline dolayan AKP iktidarı, Türkiye'nin itibarını yok etmiştir.

Suriye politikasıyla sadece yeni bir düşman kazanmakla kalmayan AKP sayesinde bir uçağımız düşmüş, sınırlarımız yol geçen hanına düşmüş, çeşitli zamanlarda asker ve vatandaşlarımız Suriye'den gelen ateş nedeniyle şehit olmuştur. Ayrıca Suriye'de Esad ile çatıştığı ifade edilen bazı terörist grupların AKP'den destek aldığına yönelik yayınlanan bazı uluslar arası kaynaklı haberlerde Türkiye'nin ne hale düştüğünün göstergesi olmuştur.

Son bir kaç günden bu yana Suriye'nin kuzeyinde yaşanan çatışmalarda PKK'nın kolu olan Barzani destekli PYD ile El Nusra arasında meydana gelen şiddetli çatışmalar sebebiyle Suriye'nin kuzeyinin geniş bir bölgesi PYD'nin kontrolüne girmiştir. Ele geçirilen alanlarda PYD'nin sınırlarımız hemen yanı başında PKK paçavralarını açması ne derecede ciddi gelişmelerle karşı karşıya kaldığımızı göstermektedir.

Irak'dan sonra şimdi Suriye'nin kuzeyinde de benzer bir yapılanma kurulmasına doğru adım adım ilerlenilmektedir. Daha genel bir ifadeyle Irak'da acziyete saplanan, çapulculara ses çıkarmayıp, sonra onlarla beraber yol arkadaşlığı yapan AKP iktidarı, aynı duruşunu Suriye içinde sürdürmektedir. Sözde barış süreci diyerek ülkemizin milli güvenliğini yok sayanlar, aslında tarihi bir ihanetin peşinden gidiyorlar.

Suriye'de günden güne güç kazanan ve adım adım "özerklik ilan etmeye" doğru ilerleyen yapının kendisine bulduğu uygun ortamın en büyük sebebinin AKP'nin PKK ile birlikte yürüttüğü müzakere sürecinde yatıyor. Daha öncede ifade etmiştik; geride bıraktığımız Nisan ayı içerisinde PKK'nın Kandil kadrosunun düne kadar ki sessiz isimlerinden olan Cemil Bayık'ın Suriye'nin kuzeyine geçerek PYD'nin yönetiminde bazı yapısal değişiklikler yapması, Kandil'deki bazı PKK'lı teröristleri Suriye'nin kuzeyindeki PYD saflarına kaydırmaya başlaması bugünler yaşanan gelişmelerin temelini oluşturuyor.

Bu tarihin ardından PKK'nın(Kongra-gel) yapmış olduğu son kongresinde Cemil Bayık'ın örgütün en üst noktasına taşınması ile birlikte PKK'nın silahlı gücü daha da güçlendirme kararı alması, bunun sözde Kürt hareketinin asıl unsuru olarak tanımlanması bugünlerde "Suriye'den başlayan" gelişmelerin sebebinin temelini oluşturuyor. Ayrıca PKK'nın silahlı kanadı olan Murat Karayılan'ın Kandil'deki son kongre ardından "Kürtlerin ulusal birliği" tanımını kullanması dikkatlerden kaçırılmamalıdır.

Türkiye'de tüm medya kuruluşları, sözde konunun uzmanları ve bundan da öte AKP iktidarı, PKK terör örgütünün son kongresinde almış olduğu kararlarının sözde çözüm süreci ile ilgili olduğunu düşünmüş ama ne yazık ki konu bambaşka bir yerde ve bambaşka bir şekilde, üstelik PKK'nın elini daha da güçlendiren bir boyutta karşımıza çıkmıştır.

AKP'nin PKK ile birlikte yürüttüğü müzakere süreci PKK'yı daha da güçlendirmiştir. Üstelik PKK sadece ülkemizde hem kırsal hem de kent merkezlerinde etki alanını, eylem sahasını ve propaganda imkanını geliştirmekle kalmamış, bunlarla beraber Suriye'de şahit olduğumuz gibi olaylarla bölgesel anlamda da ilerleme kaydetmiştir.

Irak'ın kuzeyinden sonra şimdi Suriye'nin kuzeyinde de özerklik ilan etme arayışında bulunulması ve bunun için tarihlerden söz edilmeye başlanılması Türkiye'nin birlik ve bütünlüğü için doğrudan doğruya bir tehdit oluşturmaktadır.

Dolayısıyla bu konuya bir anca önce AKP iktidarının müdahale etmesi lazımdır. Sınırlarımızın yanı başında PKK paçavrasının asılı kalmasına AKP iktidarının şerefi müsait olsa da Türk Milleti'nin şerefi buna müsait değildir!

Kimsenin zoruna gitmesin, bugün AKP içindeki birçok isim terörist başını "bölgeyi ve geleceği iyi okuyor" diyerek övüyorsa, ortada bir şerefin varlığından söz etmek asla mümkün olmaz.

Meclis tatile girmeden hemen önce TSK İç Hizmet Kanunu'nun 35. maddesini darbelere zemin hazırlıyor diye değiştirerek "iç tehdit" kavramını lügattan silip atan AKP iktidarı, bunun yerine TSK'yı sadece "dış tehditlere karşı" Türk vatanını savunmakla görevli görüyor ve bu görüşle 35. maddeyi yeniden düzenliyorsa, vakit kaybetmeden TSK'yı Suriye'nin kuzeyinde meydana gelen bu gelişmeler karşısında görevlendirmelidir. Zira bundan daha önemli bir dış tehdit bulunmuyor şuan için.

Suriye'den Mehmetçiğe ateş edenlerin sadece mazot kaçakçıları olduğunu düşünüyorsanız zaten size söyleyecek sözümüz yok. Ama unutmayın Mehmetçiğe silahının namlusunu doğrultan PYD ise ve PYD'de PKK'nın uzantısı ise AKP'de PKK'nın "masa arkadaşı" ise Mehmetçiğe gerçekte silah doğrultanın hangi cenahtan geldiğini, yüz bulduğunu iyi anlamak gerekir.

Bugün Suriye'nin kuzeyinde yaşanan gelişmelere sessiz kalan iradenin, yarın üstelik bu kez kendi sınırlarımızda yapacağı kahpe eylemler karşısında söyleyebileceği hiçbir sözünün kalmayacağını, atacak hiçbir adımın olamayacağını anlaması lazım. Her zaman dediğim gibi, ihanetin içinde olduğunu düşünmüyorsa tabi...

İsmail ÖZDEMİR


-----------------------
"Deme bana Kayı, Oğuz, İlhanlı,
Türküm; Bu ad her ünvandan üstündür
Yoktur Azer, Kırgız, Özbek, Kazanlı,
Türk Milleti bir bölünmez bütündür"

Ziya Gökâlp
    Forum Saati 21.08.18 9:06