Hoş geldin, Misafir
Son Ziyaretiniz: 31.12.69
Mesaj Sayınız:0

Taksim Gezi Parkı protestolarının öncesi ve sonrasının kısa özeti

Paylaş
Seheryeli
ADMIN
ADMIN

mesajlar mesajlar : 20179

Doğum tarihi : 01/04/65

yen Taksim Gezi Parkı protestolarının öncesi ve sonrasının kısa özeti

Mesaj  Seheryeli Bir 09.06.13 4:02

Taksim Gezi Parkı protestolarının öncesi ve sonrasının kısa özeti

Burada agaç, gezi parkı sabrı taşıran dikta düşüncenin son noktasıdır.
Şöyle diyor Sayın Başbakan ;" kim ne derse desin, biz karar verdik ve uygulayacağız" Bunu diyemezssiniz.
Siz, hem ben ülkenin efendisi değilim, hizmetçisiyim diyeceksiniz, sonra da sizin fikrinizin önemi yok , ben istediğimi yaparım diyeceksiniz. Madem düsünceye saygılısınız , bunu istanbul belediyesine bırakın ,o da oradaki insanın fikrini alsın. Dogru açıklasın. Sonuca İstanbul halkı imzasını atsın.
Milleti galeyana getiren başbakandır.
Türkiye Cumhuriyet`inin başbakanı Türküm demekten rahatsız olabilir mi? Türk kimliğinden rahatsız olanların yanında yer alabilir mi? Türk milletini, Türk milli değerlerini hiçe sayıp onlarla işbirliği yapabilirmi?
Türk kimliğinden rahatsız olanlara kapımız açık, gitmek isteyen gidebilir , bizimle kardeşçe, Türk kimliği altında yaşamak isiyenler de kardeşimizdir diyebilmelidir.Sayın Dr. Devlet Bahçeli`nin dediği gibi Türklüğü korumak efendiliktir. Hele ki siz bir Türk Yurdunun başbakanı iseniz.
Bir başbakan ,Türk yurdunda Türk Bayrağıyla gezenleri, provakasyondur deyip cezalandırmaya kalkarsa, ki hiç bir ülkede böyle birşeye rastlamak mümkün değil. Türkiye Cumhuriyetinin başbakanı olarak ,Ben Türk milliyetçiliğini ayaklarımın altına alıyorum diyebilecek kadar şımarırsa, Türkiyede Türk diye seçilmiş bir başbakan, İzmirli`ye gavur izmirli derse, bu ülkenin çocuklarını katletmis bir teröriste ,sayın öcalan derse, asla yapmam dediğini yarın yaparsa,kendine oy vermeyenleri dışlar ve bu ülkenin düşmanlarıymış gibi görür ise , sokakları yakıp yıkan pkk lılara kibar davranıp,fikrini açıklamaya çalışan Türk insanına gaz atar ve coplarsa ,içkiyi yasaklayıp zinayı suç olmaktan çıkarır ise, içki benim değerim değil derken, tarihi parka yaptırmak istediği opera binasıyla övünürse( opera senin değerin mi peki), Türk eğitim sistemi içerisinden, yen nesillere verilmesi gereken olmaz ise olmaz saydığımız milli değerleri ayıklayıp atarsa. Türk`ün saygı duyduğu atalarına hakaret etmeye kalkarsa, saymakla bitmez ki.
Dolayısıyla milletin bir gün sabrı taşacaktır.Bütün bunların sorumlusu, milleti galeyana getiren Sayın başbakandır. Şu anda bile sakinleştireceği yerde ,sanki biryerlerden emir almış gibi olayları körüklemeye devam ediyor .
Bu gün kalkmış 'Ben miliyetçiliği ayaklarımın altına aldım derken , bölge milliyetçiliğini kastetmiştim diyor Sayın başbakan. Bu zamana dek bölge milliyetçiliğimi vardı Türkiyede. Bunları ortaya atan Türk Milletini bilmem kaç etnik guruba ayıran siz değilmiydiniz ?
Bizler TÜRK kelimesi bir mayadır. Türkiyede herkes haklar bakımından eşittir demedik mi hep? Sizden önce bu ülkeyi yönetenler aptalmıydı ki bu tür bir ayrıştırma yolunu seçmediler?
Bir düşünün İlgiltere başbakanı, ben İngilizim demekten utansın ve bu ülkede farklı etnik guruplardan insanlar da var . Biz İlgiliz kelimesini kaldıralım da yerine İlgilizlilik kelimesini oturtalım dese ,acaba İlgiltere bunu nasıl karşılardı. O ülkeyi yıkar ama sonraki gün de o başbakani silerlerdi.
Yada Rusya`da, yada Almanya `da .
Siz Türk Milletinin bu zamana dek göstermiş olduğu sabrı aptallıktan sanmayın. Sabır , Türk Milleti`nin ulvi özelliklerinden birisidir. Milletin sabrı tükendiğinde neler olabileceğini düşünmek bile istemiyorum.

İtalyan şair Tasso, Türk milletini çok iyi analiz ettikten sonra söylemiştir o muhteşem sözünü :"Türklerden bahsediyorum... Düşmanına saldırırken amansız bir kasırgaya,korkunç bir denize ve insafsız bir yıldırıma benzeyen Türk; dost yanında ve
silahsız düşman karşısında bir seher yelidir, berrak bir göldür. Gönül açanbu yeli yıldırma, göz kamaştıran bu gölü coşkun bir denize çevirmek tabiatı
da inciten bir gaflet olur."
Tasso - İtalyan Şair

Milletin sabrının taşması beklenmemelıdir.

Bir başbakana bu vasıflar yakışmıyor.Ben taraf olarak değil,yurt dışından bir yabancı gözüyle bakıyorum.
Dogruyu söylemek lazım. Türk Milleti çıkarlarına göre hareket etmekten , doğruyu yalnış, yanlışı doğru gibi gösmekten vazgeçmeli . Kendi şahsi çıkarlarından önce millet ve ülke çıkarlarını ön planda tutmalıdır. Zaten bu direk olarak kendilerine de yansıyacaktır.
Türküm diyemeyen dalavereci bir başbakanın yörüngesinden kurtulup öz değerlerine ,kimliğine dönmelidir.

09.06.2013 / Seheryeli

-----------------------

"Deme bana Kayı, Oğuz, İlhanlı,
Türküm; Bu ad her ünvandan üstündür
Yoktur Azer, Kırgız, Özbek, Kazanlı,
Türk Milleti bir bölünmez bütündür"

Ziya Gökâlp

Similar topics

-

Forum Saati 21.08.18 9:05